TOOTMISSÜSTEEMI DISAIN

Meie lähtume põhimõttest, et kõik tootmisettevõtted on erinevad. Ettevõtte eesmärkidest sõltub ka tootmisüsteemi olemus ja vajadus. Väga vähesed tootmisettevõtted suudavad mõne lausega ja lihtsalt selgitada oma tootmissüteemi. Kas sooviksite oma tootmissüsteemi kirjeldada näiteks selliselt oma klientidele:

"Meie kontrollime oma tootmist (CONWIP) süsteemiga, kus töötajad toodavad ainult vastavalt vajadusele erinevaid komponente ettenähtud mahus maksimaalselt ühe vahetuse jaoks. Meie tootmine koosneb kuuest meeskonnast, kes on ühendatud visuaalsete (Kanban) puhvritega. Tänu toodete osalisele standardiseeritusele suudame sellisel moel Teile pakkuda järgmiseks päevaks lepingulisi tooteid."

Tootmissüteemi disaini tulemusel saavad paljud asjad selgemaks ja lihtsamaks, samuti mõistab kogu meeskond asju üheselt. Just selleni püüdleme, et luua süsteeme, mis on lihtsad hallata ja kasutatavad ka digitaliseerimisel. Keerulisem on disainida projekti ja tellimusepõhiseid tootmissüsteeme ja just selliseid väljakutseid me ootame. Esita meile uus väljakutse!

Marko Kokla
Telefon: +372 5076800
E-kiri: marko@vev.ee